A Magyar Dal Fővárosa 2013-ban
A BékésWiki wikiből
Tartalomjegyzék |
A "Magyar Dal Fővárosa" cím története
Presser Gábor Kossuth-díjas zeneszerző Gerendai Károllyal 2008-ban a Sziget Fesztiválon indította el a Magyar Dal Napja mozgalmat, melynek célja a magyar szerzemények, a magyar zenei kincs iránti érdeklődés felkeltése.
Már az első alkalommal 30 helyszínen zajlottak az események. 2009-ben több vidéki város (Eger, Dunaújváros, Komárom stb.) és kulturális intézmény, köztük a békéscsabai Jókai Színház is csatlakozott a mozgalomhoz.
2010-től a Magyar Dal Napja Nonprofit Kft. minden évben pályázatot ír ki "A Magyar Dal Fővárosa" cím elnyeréséért. A cím elnyerésének évében a nyertes település a mozgalomhoz kapcsolódó rendezvények legfontosabb helyszínévé válik.
A Magyar Dal Fővárosa:
- 2010-ben Eger
- 2011-ben Nyíregyháza
- 2012-ben Szombathely
- 2013-ban Békéscsaba
A Magyar Dal Napjának legfontosabb helyszínei Békéscsabán
Békéscsabai programok
A tervek szerint a programban teret kapnak az amatőr produkciók, és fellépnek az egykor országos szinten meghatározó szerepet játszó zenekarok is. A műsorterv szerint a közönség több formáció és vegyeskar előadásában hallgathat népzenét, illetve komolyzenét is.
A nap egyik érdekességeként a Békés megyei általános- és középiskolások, valamint zeneiskolások közösen éneklik el az LGT "Neked írom a dalt" című szerzeményét, amit a szervezők a világhálón élőben, broadcast minőségben kívánnak közvetíteni.
A programot a hagyományokhoz híven Presser Gábor, a Magyar Dal Napja alapítója fogja megnyitni.
Lásd még
Forrás
- Békéscsaba lesz 2013-ban a Magyar Dal Fővárosa. In: Magyar Dal Napja honlapja (Látogatva: 2013. 05.17.)
Kapcsolódó irodalom
Külső hivatkozások
- Békéscsaba város honlapja (Látogatva: 2013.05.17.)
- Presser Gábor honlapja (Látogatva: 2013.05.17.)
- Presser Gábor. In: Wikipédia (Látogatva: 2013.05.17.)