Simon Mihály László (1937–2016)

A BékésWiki wikiből

(Változatok közti eltérés)
a (Források leírásának javítása)
a (Nyelvi ellenőrzés)
3. sor: 3. sor:
== Élete ==
== Élete ==
-
[[1937]]. [[november 17.|november 17]]-én született '''Békéscsabán'''. Szülei: '''Simon Mihály''' és '''Várdai Ilona'''. Négy lánytestvére volt: Ilona, Mária, Gizella és Erzsébet. Az általános és középiskolát szülővárosában végezte el. [[1956]]-ban érettségizett a '''Rózsa Ferenc Fiúgimnáziumban'''. [[1957]]-től lett a '''Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának nappali tagozatos hallgatója''', ahol [[1962]]-ban szerzett '''jogi diplomát'''.  
+
'''[[1937]]. [[november 17.|november 17]]-én született Békéscsabán''' Simon Mihály és Várdai Ilona gyermekeként. Négy lánytestvére volt: Ilona, Mária, Gizella és Erzsébet. Az általános és középiskolát szülővárosában végezte el. [[1956]]-ban érettségizett a '''Rózsa Ferenc Fiúgimnáziumban'''. [[1957]]-től lett a '''Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának nappali tagozatos hallgatója''', ahol [[1962]]-ben szerzett '''jogi diplomát'''.  
-
[[2005]]-ben vonult nyugdíjba, ám ez nem jelentette a közéletből történő kivonulást. '''Több tisztséget is betöltött szülővárosában.''' Szabadidejében, feleségével, rendszeresen járt színházba, hangversenyekre és kiállításokra, különféle kulturális rendezvényekre. '''Pályafutása során számos emléktáblát avatott fel és kiállítást nyitott meg.''' Többek között neki köszönhető a Városházi Esték rendezvénysorozat, a városi bál újjászervezése, kultúrapártoló munkásságának köszönhetően juthattak a helyi művészek műteremlakásokhoz. Közreműködött [[Schéner Mihály (1923–2009)|Schéner Mihály]] és [[Jankay Tibor (1899-1994)|Jankay Tibor]] gyűjteményeinek békéscsabai bemutatásában. [[2016]]. [[április 19.|április 19]]-én hunyt el Szegeden.
+
 
 +
[[2005]]-ben vonult nyugdíjba, de a közéletben továbbra is szerepet vállalt. '''Több tisztséget is betöltött szülővárosában.''' Szabadidejében a feleségével rendszeresen színházba, hangversenyekre és kiállításokra jártak. '''Pályafutása során számos emléktáblát avatott fel és kiállítást nyitott meg.''' Többek között neki köszönhető a Városházi Esték rendezvénysorozat, a városi bál újjászervezése. Kultúrapártoló munkásságának köszönhetően juthattak a helyi művészek műteremlakásokhoz. Közreműködött [[Schéner Mihály (1923–2009)|Schéner Mihály]] és [[Jankay Tibor (1899-1994)|Jankay Tibor]] gyűjteményeinek békéscsabai bemutatásában.  
 +
 
 +
'''[[2016]]. [[április 19.|április 19]]-én hunyt el Szegeden.'''
== Munkássága ==
== Munkássága ==
-
[[1962]]-től Békéscsabától messze, a '''Balassagyarmati Járásbíróságon kezdett dolgozni'''. Később a Megyei Bíróság fogalmazója lett. Miután letette a bírói- ügyészi szakvizsgát [[1965]]-ben a Szécsényi-, majd a Balassagyarmati Járásbíróság bírójának nevezték ki. [[1968]]-tól a '''Kner Nyomda igazgatójának kérésére hazaköltözött és a cég osztályvezető jogtanácsosa lett.''' Közel 10 évig dolgozott a nyomdában, amely időszak alatt több vállalati és miniszteri elismerésben részesült. [[1977]]-től a városi tanácshoz került, itt először a Titkárság, majd az Igazgatási Osztály vezetője lett. [[1988]]-ban pályázat útján nevezték ki a Városi Tanács VB titkárának. A rendszerváltáskor megszűnt a beosztása, utána – szintén nyertes pályázatot követően - a város jegyzője lett. '''[[2002]]-ben címzetes főjegyzői címet kapott kiemelkedő munkájáért.''' 2005-ben, 68 éves korában – az akkor hatályos jogszabályoknak megfelelően - nyugdíjazását kérte, melyet a közgyűlés elfogadott.  
+
[[1962]]-ben, a jogi diploma megszerzése után a '''Balassagyarmati Járásbíróságon kezdett dolgozni'''. Később a Megyei Bíróság fogalmazója lett. Miután letette a bírói-ügyészi szakvizsgát, [[1965]]-ben a Szécsényi-, majd a Balassagyarmati Járásbíróság bírójának nevezték ki. [[1968]]-ban a '''Kner Nyomda igazgatójának kérésére hazaköltözött és a cég osztályvezető jogtanácsosa lett.''' Közel 10 évig dolgozott a nyomdában, amely időszak alatt több vállalati és miniszteri elismerésben részesült. [[1977]]-től a városi tanácshoz került, itt először a titkárság, majd az Igazgatási Osztály vezetője lett. [[1988]]-ban pályázat útján nevezték ki a Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága titkárának. A rendszerváltáskor megszűnt a beosztása, utána a város jegyzője lett. '''[[2002]]-ben kiemelkedő munkája elismeréseként címzetes főjegyzőnek választották.'''  
 +
 
 +
[[2005|2005-ben]], 68 éves korában nyugdíjazását kérte, melyet a közgyűlés elfogadott.  
== Tisztségei ==
== Tisztségei ==

A lap 2019. január 25., 12:09-kori változata

címzetes főjegyző

Simon Mihály László

Tartalomjegyzék

Élete

1937. november 17-én született Békéscsabán Simon Mihály és Várdai Ilona gyermekeként. Négy lánytestvére volt: Ilona, Mária, Gizella és Erzsébet. Az általános és középiskolát szülővárosában végezte el. 1956-ban érettségizett a Rózsa Ferenc Fiúgimnáziumban. 1957-től lett a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának nappali tagozatos hallgatója, ahol 1962-ben szerzett jogi diplomát.

2005-ben vonult nyugdíjba, de a közéletben továbbra is szerepet vállalt. Több tisztséget is betöltött szülővárosában. Szabadidejében a feleségével rendszeresen színházba, hangversenyekre és kiállításokra jártak. Pályafutása során számos emléktáblát avatott fel és kiállítást nyitott meg. Többek között neki köszönhető a Városházi Esték rendezvénysorozat, a városi bál újjászervezése. Kultúrapártoló munkásságának köszönhetően juthattak a helyi művészek műteremlakásokhoz. Közreműködött Schéner Mihály és Jankay Tibor gyűjteményeinek békéscsabai bemutatásában.

2016. április 19-én hunyt el Szegeden.

Munkássága

1962-ben, a jogi diploma megszerzése után a Balassagyarmati Járásbíróságon kezdett dolgozni. Később a Megyei Bíróság fogalmazója lett. Miután letette a bírói-ügyészi szakvizsgát, 1965-ben a Szécsényi-, majd a Balassagyarmati Járásbíróság bírójának nevezték ki. 1968-ban a Kner Nyomda igazgatójának kérésére hazaköltözött és a cég osztályvezető jogtanácsosa lett. Közel 10 évig dolgozott a nyomdában, amely időszak alatt több vállalati és miniszteri elismerésben részesült. 1977-től a városi tanácshoz került, itt először a titkárság, majd az Igazgatási Osztály vezetője lett. 1988-ban pályázat útján nevezték ki a Városi Tanács Végrehajtó Bizottsága titkárának. A rendszerváltáskor megszűnt a beosztása, utána a város jegyzője lett. 2002-ben kiemelkedő munkája elismeréseként címzetes főjegyzőnek választották.

2005-ben, 68 éves korában nyugdíjazását kérte, melyet a közgyűlés elfogadott.

Tisztségei

Kitüntetései

Forrás

Személyes eszközök
Változók
Műveletek
Navigáció
Eszközök