Csabagyöngye Kulturális Központ (Békéscsaba)
A BékésWiki wikiből
A Csabagyöngye Kulturális Központ Békéscsaba és a Dél-alföldi régió egyik legmeghatározóbb komplex közművelődési és kulturális feladatokat ellátó intézménye. A Csabagyöngye a megyeszékhely belvárosában, a Békés Megyei Könyvtár közvetlen szomszédságában található. A klasszikus közművelődési tevékenységekkel (rendezvények, közösségek) összhangban a Csabagyöngye külön belső egységét képező Patent Diákiroda működtetésével kiemelt figyelmet szentel az ifjúsági-és diáktevékenységeknek is. Az új intézmény egyszerre szolgálja a csabai gyermekeket, serdülőket, de a felnőtteket is. A Csabagyöngye kínálatát nyári táborok, tematikus sorozatok, könnyűzenei koncertek, ismeretterjesztő előadások és időszaki művészeti kiállítások is színesítik. Az itt dolgozók a hagyományos kulturális értékek megőrzésének, továbbörökítésének, és teremtésének szellemiségében végzik mindennapi munkájukat. Néhány éve a szolgáltatások palettája tovább bővült, 2010-ben akkreditált képző intézmény lett a Csabagyöngye. Nem csak saját szervezésű programokat, hanem külső rendezvények befogadásával, lebonyolításával várják az érdeklődőket. Az új épületben számos közösségi helyiség, többfunkciós terem, kiállító helyiség, valamint kávézó és étterem is kialakításra került. Az intézmény teljes mértékben akadálymentesített, hasznos alapterülete meghaladja a hatezer négyzetmétert. Az itt található termek korszerű technikával felszereltek, némelyikük igény szerint egybenyitható. A helyiségek hangszigeteltek, klimatizáltak, programtól függően berendezhetőek. A bútorzat az egész házban egységes design szerint készült, minden eleme elegáns és esztétikus.
Története
A Csabagyöngye Kulturális Központ 2013. január 22-én, a magyar kultúra napján nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt.
Új épület
A beruházás eredményeképpen a város egy modern multifunkcionális létesítménnyel gazdagodik, amely alkalmas lesz közösségi, közművelődési, és képzési programok, illetve rendezvények befogadására és szervezésére is. A bontási munka 2010 márciusában, az építkezés pedig májusban kezdődik el Békéscsabán. A már meglévő négyemeletes épülete visszabontották elé egy egyemeletes épületet is felépítettek. Az épületben helyet kap egy étterem, egy kávézó, az emeleten pedig egy 400 négyzetméteres kiállító terem. A főépület foglalkoztató és irodaépületi funkciókat lát el. Valamint itt található egy hangversenyterem és egy mulitfunkcionális tér is, amelyek egybenyithatóak lesznek. Előbbi 400, utóbbi 700 fő befogadására alkalmas.
Érdekességek
A névválasztás online szavazás alapján dőlt el. Így történhetett, hogy a választás a Stark Adolf világszerte ismert szőlőfajtájára esett.