Forradalmi Harci Csapat-emléktábla (Békéscsaba)

A BékésWiki wikiből

(Változatok közti eltérés)
(Új oldal, tartalma: „A Forradalmi Harci Csapat hősiessége előtt tisztelgő emléktáblát az '56-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából, 2016-ban avatták fel [[Bé…”)
1. sor: 1. sor:
-
A Forradalmi Harci Csapat hősiessége előtt tisztelgő emléktáblát az '56-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából, 2016-ban avatták fel [[Békéscsaba|Békéscsabán]].
+
A [[Forradalmi Harci Csapat]] hősiessége előtt tisztelgő emléktáblát az '56-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából, [[2016]]-ban avatták fel [[Békéscsaba|Békéscsabán]].
== Az emléktábla ==
== Az emléktábla ==

A lap 2017. február 10., 12:56-kori változata

A Forradalmi Harci Csapat hősiessége előtt tisztelgő emléktáblát az '56-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója alkalmából, 2016-ban avatták fel Békéscsabán.

Tartalomjegyzék

Az emléktábla

A Forradalmi Harci Csapat emléktáblája

Helye: Békéscsaba, Petőfi u. 1., Petőfi Utcai Általános Iskola

Anyaga: fekete márvány, fehér betűkkel

Mérete: ??x?? cm

Átadás dátuma: 2016

Szövege: 1956. november 2-án az iskola épületében alakult meg a forradalmi harci csapat három százada. 1956. november 4-én a szovjet fegyverek fenyegetésében tankokkal körülvéve, több mint egy órán át álltak ellen a megadásra felszólításnak. Tisztelet a bátraknak! 2016. Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzata és '56-os Emlékbizottsága


Felavatása

2016. október 21-én a 10 órai kezdettel, Szekeres István avatóbeszédét követően került átadásra a Forradalmi Harci Csapat hősiessége előtt tisztelgő emléktábla. A Forradalmi Harci Csapat 1956. november 2-án a Petőfi Utcai Általános Iskolában alakult meg. A tankok ágyúcsöveiket az iskola épületére fordították, de lövés nem dördült el. A fiatalok többszöri felszólítást követően végül feltett kézzel, fegyver nélkül hagyták el az iskolát.


Forrás

Kapcsolódó irodalom

Személyes eszközök
Változók
Műveletek
Navigáció
Eszközök